„Őrizd a várat!”

2017. május 21., címkék: magyar református egység napja, bogárdi szabó istván, nagyvárad, fekete vince, református egység napja, egység napja

Ez volt az igei mottója a Magyar Református Egyház ez évi egységünnepének, amelyet május 20-án rendeztek meg Nagyváradon, a nemrégiben felújított erődben. A Kárpát-medence egészéből összegyűlt több ezer fő részvételével zajló esemény igehirdetője és szónokai rámutattak: a magyar reformátusság megmaradásának záloga, ha megőrzi a rá bízott várat, Isten Igéjét, Krisztus igazságát.

Gondolatok a református egység napja elé

2017. május 21., címkék: magyar református egység napja, egység napja, csűry istván, református egység napja

2009. május 22-én a debreceni református Nagytemplomban kimondtuk a Kárpát-medencei magyar református egyházak alkotmányjogi egységét, létrejött a Magyar Református Egyház. Csűry István gondolatai a református egység napja elé.

Bogárdi Szabó István püspök kolozsvári köszöntője

2016. május 24., címkék: magyar református egység napja, kolozsvár, bogárdi szabó istván

Bogárdi Szabó István püspök köszöntője a magyar református egység napján.

A magyar református egység napja

2016. május 03., címkék: erdélyi egyházkerület, kolozsvár, magyar református egység napja

Kolozsváron tartják a magyar református egység napi központi úrvacsorás hálaadó istentiszteletet május 22-én. Erdélyben egyúttal ezen a napon kezdődik a 2017. október 31-ig tartó reformációi emlékév is.

Vizsgázik az egység

2015. május 21., címkék: reformátusok lapja, Kárpátalja, kárpátalja, magyar református egység napja

Egyházvezetői és bizottsági tanácskozások, országos és regionális, szervezeti és intézményi találkozások, gyü­lekezeti látogatások, kölcsö­nös vendégszolgálatok. Meg­annyi eredménye a magyar református egység hat esz­tendejének. A 2009. május 22-én Debrecenben ország-világ előtt megerősített közösség azonban mégis csak most vizsgázik igazán. A 2013 novemberétől kialakult és egyre elmélyülő ukrán válság veszélybe sodorta a kárpátaljai magyar református közösség létét. Vajon a Kárpát-medencei reformátusság miként áll helyt e súlyos helyzetben? Ennek jártunk utána cikkünkben.

Az egység jövője

2014. május 24., címkék: halász béla, zán fábián sándor, csűry istván, magyar református egyház, kató béla, református egység napja, magyar református egység napja, csáti szabó lajos, szabó istván, fazekas lászló

Történelmi idő volt 2009. május 22. – hangzott el május 24-én a debreceni Református Egység Fesztivál püspöki kerekasztalán. A Magyar Református Egyház részegyházainak lelkészi vezetői a Debreceni Református Kollégium dísztermében tartott beszélgetésen elmondták: ha nincs egység, akkor jövő sincs.

Ünnepel a Kollégium

2013. május 25., címkék: fazekas sándor, bölcskei gusztáv, orbán viktor, magyar református egység napja, hálaadó istentiszetelet, debrecen

Megújulhat a reformáció ötszáz éves évfordulójára a Debreceni Református Kollégium és intézményhálózata. A 10 milliárd forint értékű állami támogatásról szóló megállapodást az intézmény 475 éves és a Dóczy Intézet 175 éves jubileuma, valamint a magyar református egység napja alkalmából tartott istentiszteletet követően május 25-én a debreceni Nagytemplomban írta alá Orbán Viktor miniszterelnök és Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök.

Budapesten a kiskövesdiek

2013. május 24., címkék: magyar református egység napja, online közvetítés, kiskövesd

Hazaértek a kiskövesdi reformátusok, akik részt vettek a Református Zenei Fesztiválon. Mi is velük voltunk, időről időre beszámoltunk arról, merre jártak, mi történt velük. Olvassák el két, Budapesten töltött napjuk élményeit, ismerjék meg őket!

Ünnepi istentisztelet Debrecenben

2013. május 23., címkék: debreceni kollégium (drk), magyar református egység napja

A 475 éves Debreceni Református Kollégium és a magyar református egység ünnepe alkalmából szombaton hálaadó istentiszteletet tartanak. Élőben kapcsoljuk a Nagytemplomot.

Fiatal ünnep

2013. május 21., címkék: magyar református egység napja, reformátusok lapja, Szeretethíd, református zenei fesztivál, szeretethíd

A magyar református egység létrejöttének évfordulóját 2010 óta, idén negyedszer ünnepeljük. Az ilyen értelemben még fiatalnak számító ünnep hátteréről és programjairól Czanik Andrást, a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatalának Kárpát-medencei referensét kérdeztük.

Ünnepnapok jönnek

2013. május 17., címkék: Szeretethíd, magyar református egység napja, református zenei fesztivál, pünkösd, Református Zenei Fesztivál, szeretethíd

Pünkösd, református egység ünnepe, Szeretethíd, Református Zenei Fesztivál – református programok a következő tíz napon.

Egység napi körlevél és liturgia

2013. május 13., címkék: magyar református egység napja, egység nap

A Kárpát-medence reformátussága négy évvel ezelőtt közös elhatározással fejezte ki együvé tartozását, tanúsítva, hogy a Lélek egységét nem lehet önkényes politikai eszközökkel szétszakítani.

A megújulás hozhat csak változást

2012. május 21., címkék: magyar református egység napja, református zenei fesztivál, szombat, bogár lászló

Észre és erényre van szükség ahhoz, hogy egy közösség megmaradjon – hangsúlyozta a Református Zenei Fesztivál utolsó napján, a rendezvényen már-már hagyományosnak tekinthető előadásában Bogár László.

A legfőbb ok az evangélium

2012. május 21., címkék: magyar református egyház, bogárdi szabó istván, szabó istván püspök, magyar református egység napja

„Miért vagyunk ma együtt?" – tette fel a kérdést május 20-án, a magyar református egység napján elmondott igehirdetésében Szabó István dunamelléki püspök a budapesti Kálvin téri templomban megtartott ünnepi istentiszteleten.